Bergenslekene har en snart 20-årig historie. Her følger en oversikt over stevnerekordene ajourført pr. 20.9.2016 av Per Aam. Oversikten viser alle øvelser arrangert og vil derfor omfatte øvelser som ikke lenger står på programmet:

Stevnerekorder Bergenslekene – Jenter

ØVELSE KLASSE RESULTAT ÅR UTØVER KLUBB
40m J10 6,61 2008 Renate Lie Gneist
60m J10 9,34 2008 Renate Lie Gneist
60m J11 8,80 2012 Jennifer Mjøs Aurland
60m J12 8,42 2013 Jennifer Mjøs Aurland
80m J11 11,55 2009 Renate Lie Gneist
80m J12 11,12 2011 Kristi Strømmen Kjerpeset Florø
100m J10 15,56 2004 Silja Toftegård Laksevåg
100m J11 14,44 2003 Vigdis Irene hove Vik
100m J12 13,71 2002 Andrea Fjær Umeland Bjarg
100m J13 13,11 2007 Christine Bjelland Jensen Bjarg
100m J14 12,74 2016 Maria Skår FYLLINGEN IL
100m J15 12,83 2016 Andrea Thorsheim AKS-77
100m J16 12,69 2007 Vilde Jakobseb Svortevik Laksevåg
100m J17 12,16 2016 Live Haugstad Hilton Bergens Turn
100m J18/19 12,66 1998 Camilla Dale Fana
200m J13 26,57 2007 Christine Bjelland Jensen Bjarg
200m J14 25,86 2011 Vilde Lund Bjørnsen Gneist
200m J15 26,30 2013 Renate Lie Gneist
200m J16 25,74 2010 Vilde Svortevik Laksevåg
200m J17 24,57 2013 Naomi Van den Broeck Hovding
200m J18/19 26,04 2000 Sol Hallset Førde IL
300m J15 42,80 1995 Elisabeth Knudsen Fri
300m J16 41,40 1995 Ingrid Sture Hovding
300m J17 48,75 1995 Linn Karlsen Hovding
300m J18/19 42,50 1995 Britt Ingrid Reigstad Fri
400m J17 59,74 1995 Torunn Haukanes Austevoll
400m J18/19 59,08 1995 Britt Ingris Reigstad Fri
600m J10 2,02,39 2014 Marie Mostraum Osterøy
600m J11 1,51,39 2011 Kristiane Sekkingstad Terum Aurland
600m J12 1,47,71 2011 Erie Kalnes Dencker AKS-77
600m J13 1,40,81 2012 Ingrid Kårstad Skaar Førde
800m J10 2,49,50 2008 Renate Lie Gneist
800m J11 2,44,52 2004 Solveig Onstad Laksevåg
800m J12 2,34,18 2004 Vigdis Irene Hove Vik
800m J13 2,27,55 2003 Martine Eikemo Borge Bjarg
800m J14 2,16,77 2013 Ingrid Kårstad Skaar Førde
800m J15 2,18,84 1995 Elisabeth Knudsen Fri
800m J16 2,23,43 2007 Kristina Hjohlmann Røed Fellhaug/Vereide
800m J17 2,19,16 2003 Cecilie Velstuen Haugesund
800m J18/19 2,17,17 2004 Ida Landgraff Tyrving
1500m J13 4,53,59 2013 Silje Stenersen Gneist
1500m J14 4,50,09 2013 Inga Kårstad Skaar Førde
1500m J17 4,45,59 1995 Susanne Wigene Haugesund
2000m J15 6,47,55 2011 Martte Hjortland Hundhammer Norna-Salhus
2000m J16 6,35.99 2012 Elisabeth Angell Berg Haugesund
2000m J17 6,28,25 2013 Elisabeth Angell Berg Haugesund
2000m J18/19 6,56,09 2010 Hanne Steinstø Torvastad
60mhk/68/6 J10 11,78 2007 Kristi Strømmen Kjerpeset Florø
60mhk/68/6 J11 10,48 2009 Kristi Strømmen Kjerpeset Florø
60mhk/68,6,5 J11 10,50 2014 Britney Bennet Florø
60mhk/68/7 J12 10,05 2004 Isabelle Pedersen Laksevåg
60mhk/68/7,5 J13 9,48 2009 Monica Benserud Gneist
60mhk/68/7,5 J14 9,55 2009 Lise Celine Williamsen Sandnes
60mhk/76,2/7 J11 11,16 2016 Lill Margaret Gulbrandsen Gneist
60mhk/76,2/7 J12 9,87 2011 Kristi Strømmen Kjerpeset Florø
60mhk/76,2/7,5 J13 9,46 2011 Kristi Strømmen Kjerpeset Florø
60mhl/76,2/7,5 J14 9,30 2012 Kristi Strømmen Kjerpeset Florø
80mhk/76,2/8 J14 13,17 2001 Benedikte Liland Gneist
80mhk/76,2/8 J15 12,39 2004 Tale Ørving Minerva
80mhk/76,2/8 J16 12,23 2003 Benedikte Liland Gneist
100mhk/76,2/8,5 J16 15,32 2012 Kirsti Strømmen Kjerpeset(f98) Florø
100mhk/76,2/8,5 J17 15,01 2016 LiveHaugstad Hilton Bergens Turn
100mhk/76,2/8,5 J18/19
100mhk/84 J17 17,29 2001 Hanne Johannessen Norna-Salhus
100mHK/84/8,5 J18/19 15,34 1995 Hege Rimestad Skjalg
200mhk/68 J13 29,34 2014 Martine Hjørnevik Norna-Salhus
200mhk/76,2 J14 29,16 2012 Kristi Strømmen Kjerpeset Florø
200mhk/76,2 J15 28,07 2016 Martine Hjørnevik Norna-Salhus
200mhk/76,2 J16 29,29 2010 Agathe Holtan Wathne Fri
200mhk/76,2 J17 27,13 2013 Naomi Van den Broeck Hovding
200mhk/76,2 J18/19 26,94 2013 Vilde Svortevik Gular
Høyde J10 1,25 2006 Vilde Lund Bjørnsen Gneist
Høyde J11 1,35 2003 Katrine Skage Gneist
Høyde J12 1,50 2004 Isabelle Pedersen Laksevåg
Høyde J13 1,56 2003 Mia Haave Tyrving
Høyde J14 1,60 2000 Ingrid Fardal Balestrand
1,60 2011 Kjersti Hjelle Eide Breimsbygda
Høyde J15 1,60 2001 Ingrid Fardal Balestrand
1,60 2004 Tale Ørving Minerva
1,60 2016 Andrea Thorsheim AKS-77
Høyde J16 1,60 2015 Ingrid Færøvik Mork Norna- Salhus IL
Høyde J17 1,64 2007 Britt-Elin Hjøllo Frisk
Høyde J18/19 1,62 2008 Britt-Elin Hjøllo Frisk
Lengde J10 4,21 2008 Renate Lie Gneist
Lengde J11 4,43 1999 Sandra Tennøy Gneist
Lengde J12 4,72 2010 Kristi Strømmen Kjerpeseth Florø
Lengde J13 5,21 2006 Christiane Gjerde Norna-Salhus
Lengde J14 5,78 2007 Benedichte Abrahamsen Norna-Salhus
Lengde J15 5,21 2006 Amalie Tefre Skage Gneist
Lengde J16 5,14 2007 Kathrine Haarklau Bergens Turn
Lengde J17 5,92 2016 Live Haugstad Hilton Bergens Turn
Lengde J18/19 5,42 2015 Naomi Van den Broek Hovding
Tresteg J15 10,29 2003 Helle Nybø Wage Florø
Tresteg J16 11,44 2003 Benedikte Liland Gneist
Tresteg J17 12,26 2003 Christine Næsheim Bjørkvik Skjalg
Tresteg J18 11,24 1999 Tonje Haljem Hovding
Diskos 0,6kg J10 19,25 2005 Mona Jaidi Ekroll Norna-Salhus
Diskos 0,6kg J11 30,15 2007 Helene Sofie Ingvaldsen Laksevåg
Diskos 0,6kg J12 36,41 2007 Mona Jaidi Ekroll Norna-Salhus
Diskos 0,75kg J15 39,93 2004 Trude Raad Breimsbygda
Diskos 0,75kg J16 43,92 1995 Anne Marie Gausel Hinna
Diskos 1,0 kg J16 31,95 2004 Hanna Berge Hellas
Diskos 1,0kg J17 32,42 1995 May Britt Bjørsvik Eikanger
Diskos 1,0kg J18/19 37,58 2004 Benedicte Øvrebø Stord
Kule 2 kg J10 8,29 2004 Mona Jaidi Ekroll Norna-Salhus
Kule 2 kg J11 8,58 2003 Vigdis Irene Hole Vik
Kule 2 kg J12 10,24 2004 Marte Rygg Årdal Brodd
Kule 2 kg J13 14,12 2008 Mona Jaidi Ekroll Norna-Salhus
Kule 3kg J13 11,67 2003 Kristin Gjengedal Hyen
Kule 3kg J14 12,53 2004 Trude Raad Breimsbygda
Kule 3kg J15 10,38 1998 Janne Thorsnes Balestrand
Kule 3kg J16 6,80 1996 Ida Øvreseth Viking
Kule 3 kg J17
Kule 4 kg J18/19 10,15 1998 Hilde M. Bakke Sandnes
Slegge 2kg J13 43,46 2014 Oda Marie Myklebust Bergens Turn
Slegge 3kg J14 46,55 2015 Oda Marie Myklebust Bergens Turn
Slegge 3kg J15 50,50 2010 Helene Sofie Ingvaldsen(96) Norna-Salhus
Slegge 3 kg/119,5 J16
Slegge 3 kg/119,5 J17 34,78 2016 Helene Austnes Fri
Slegge 4 kg J16 51,42 2008 Marte Rygg Årdal Brodd
Slegge 4 kg J17 61,00 2013 Helene Sofie Ingvaldsen Norna Salhus
Slegge 4kg J18/19 50,73 2014 Helene Sofie Ingvaldsen Norna- Salhus
Spyd 400gr J10 25,62 2005 Mona Jaidi Ekroll Norna-Salhus
Spyd 400gr J11 35,04 2006 Mona Jaidi Ekroll Norna-Salhus
Spyd 400gr J12 41,61 2007 Mona Jaidi Ekroll Norna-Salhus
Spyd 400gr J13 42,03 2008 Mona Jaidi Ekroll Norna-Salhus
Spyd 400gr J14 49,81 2009 Mona Jaidi Ekroll Norna-Salhus
Spyd 400gr J15 49,36 2010 Mona Jaidi Ekroll Norna-Salhus
Spyd 500gr J15 31,40 2014 Marie Sellevåg Aarø Norna-Salhus
Spyd 500gr J16 32,55 2016 Tuva Andersen Bergens Turn
Spyd 500gr J17 20,65 2015 Miskiua Imaaan Laksevåg T&IL
Spyd 600gr J16 39,73 2011 Sigrid Borge Osterøy
Spyd 600gr J17 36,00 2009 Frida Victoria Aandera Bremnes
Spyd 600gr J18/19 34,76 1995 Britt Ingrid Reigstad Osterøy

Stevnerekorder Bergenslekene – Gutter

ØVELSE KLASSE RESULTAT ÅR UTØVER KLUBB
40m G10 6,47 2016 Jørgen Ones Norna-Salhus
6,2m 2005 Marais McLeggan Loddefjord
60m G10 8,99 2007 Marius Bull Hjeltnes Ulvik
60m G11 8,51 1996 Jon A Haukanes Austevoll
60m G12 8,29 2013 Ben Jeffrey Florø
80m G11 11,40 2009 William Stenevik Florø
80m G12 10,94 2013 Ben Jeffrey Florø
100m G10 14,61 2004 Simon Nordgren Bergens Turn
100m G11 13,87 2002 Jon Anders Løkkevik Hovding
100m G12 13,62 2002 Vegar Kvaavik Bjarg
100m G13 12,23 2014 Andreas Haara Bakketun Gneist
100m G14 11,65 2013 Kristoffer Blücher Gneist
100m G15 11,73 2003 Jarle Hollund Bremnes
100m G16 11,35 2007 Per Magnus Solli Nesbyen
100m G17 11,03 2013 Amund Sjursen Gneist
100m G18/19 10,94 2010 Per Magnus Solli Nesbyen
200m G13 25,56 2015 Hermann Ellingsen Gneist
200m G14 24,13 2013 Kristoffer Blücher Gneist
200m G15 22,30 2016 Pål Haugen Lillefosse Gneist
200m G16 23,13 2007 Per Magnus Solli Nesbyen
200m G17 22,54 2013 Amund Sjursen Gneist
200m G18/19 22,43 2009 Øyvind Strømmen Kjerpeset Florø
300m G15 38,21 1995 Arnar  Bjordal Fitjar
300m G16 38,28 1995 Stefan Jean Dumitrescu Erfjord
300m G17 38,69 1995 Asbjørn Bø Norna.Salhus
300m G18/19 36,58 1995 Karl Henrik Felde Hovding
400m G17 49,98 1995 Jon Are Sundland Fri
400m G18/19 50,45 !995 Karl Henrik Felde Hovding
600m G10 1,51,08 2012 Sigvert Hegghaim Mannsverk Jotun
600m G11 1,46,17 2012 Carl Erik Landsvik Fana
600m G12 1,38,20 2010 Henrik Irgens Gravdal Gneist
600m G13 1,34,79 2011 Henrik Irgens Gravdal Gneist
800m G10 2,34,96 2004 Simon Nordgreen Bergens Turn
800m G11 2,30,28 2003 Eivind Øygard Jølster
800m G12 2,21,04 2006 Simon Nordgreen Bergens Turn
800m G13 2,10,54 2001 Kai Skiftesvik Haugesund
800m G14 2,03,99 2008 Vebjørn Borge Osterøy
800m G15 1,59,58 2016 Hans Magnus Haukøy Gneist
800m G16 1,57,34 2010 Ådne Andersen Hareid
800m G17 1,56,49 2013 Lars Jonassen Føya Stord
800m G18/19 1,57,59 2013 Trygve Feidje Mjelde Osterøy
1500m G13 4,31,05 2004 Henrik Ingebrigtsen Sandnes
1500m G14 4,23,55 2015 Ole Lyngbø Ask Friidrett
1500m G15 4,23,10 1998 Tommy Berland Laitinen Stord
1500m G16 4,28,00 1998 Christian Gjeraker Balestrand
1500m G17 4,08,15 1995 Robert Hisdal Norna-Salhus
2000m G15 5,48,67 2012 Lars Lunde Stord
2000m G16 5,43,23 2007 Elmil Andrè Erstad AKS-77
2000m G17 5,39,04 2006 Lars N Bakke Fri
2000m G18/19 5,43,33 2012 Sander Sekkingstad Terum Aurland
60mhk/68/6 G10 11,54 2004 Kjetil Steinstø Frisk
60mhk/68/6,5 G11 10,36 2012 Ben Jeffrey Florø
60mhk/68/7 G12 9,77 2013 Ben Jeffrey Florø
60mhk/68/7,5 G13 9,77 2015 Hermann Ellingsen Gneist
60mhk/76,2/7 G11 12,53 2000 Kimmo Pakkala Stord
60mhk/76,2/7 G12 10,23 2011 Simon Grimstad Hareid IL
60mhk/76,2/7,5 G13 9,61 2016 Julian Skimmeland Aasheim Stord
60mhk/76,28/7,5 G14 9,23 2002 Terje Bringedal Laksevåg
80mhk/76,2 G13 12,16 2001 Terje Bringedal Laksevåg
80mhk/84/8 G14 12,10 2012 Sondre Rinde Gneist
80mhk/84/8 G15 11,77 2003 Espen Andreas Aam Bergens Turn
80mhk/84/8 G16 12,56 2003 Mads Århus Fjeldstad Laksevåg
100mhk91,4/8,5 G15 14,61 1995 Christian Olowo Hovding
14,0m 1998 Øystein Kandal Hovding
100mhk91,4/8,5 G16 14,31 2004 Vegard Stokke Bergens Turn
14,0m 1998 Ragnar Bergheim Norna Salhus
110mhhk 91,4/ G16 16,25 2008 Martin Roe Fri
110mhk 91,4/8,8 G17 14,97 2008 Øyvind Strømmen Kjerpeset Florø
110mhk 91,4/9,14 G17 14,90 2016 Gjert Høye Sjursen Gneist
110mhk 100/9,14 G18/19 15,04 2000 Eivind Stavang Florø
200mhk/68 G13 28,34 2016 Julian Skimmelan Aasheim Stord
200mhk/76,2 G14 28,19 2010 Marius Bull Hjeltnes Ulvik
200mhk/76,2 G15 25,68 2016 Andreas Haara Bakketun Gneist
200mhk/76,2 G16 25,64 1998 Ragnar Bergheim Norna-Salhus
200mhk/76,2 G17 25,67 2009 Martin Roe Fri
200mhk/76,2 G18/19 24,81 2010 Øyvind Strømmen Kjerpeset Florø
Høyde G10 1,33 2004 Markus Loftås Osterøy
1,33 2006 Lars Kristian Opheim Bergens Turn
Høyde G11 1,54 2004 Jens Christian Andersen Fjellhaug/Vereide
Høyde G12 1,55 2006 Stig Andreas Langeland Osterøy
Høyde G13 1,67 2013 Erlend Bolstad Raa Fana
Høyde G14 1,73 2002 Andre Oppedal Strand Fana
Høyde G15 1,82 2015 Erlend Bolstad Raa Fana IL
Høyde G16 1,85 1997 Fredrik Milde Laksevåg
1,85 2006 Eirik Sundal Laksevåg
Høyde G17 1,86 1999 Ragnar Bergeheim Norna-Salhus
Høyde G18/19 1,91 2016 Inge Eide Johnsen Fana
Lengde G10 4,60 2006 Marius Bull Hjeltnes Ulvik
Lengde G11 4,89 2007 Marius Bull Hjeltnes Ulvik
Lengde G12 5,13 2008 Marius Bull Hjeltnes Ulvik
Lengde G13 5,71 2015 Frank Odin Niyokindi Osterøy
Lengde G14 5,77 2016 Benjamin Færestrand Norna-Salhus
Lengde G15 6,87 2011 Marius Bull Hjeltnes Ulvik
Lengde G16 6,50 2012 Amund Sjursen Gneist
Lengde G17 6,95 2013 Marius Bull Hjeltnes Ulvik
Lengde G18/19 6,86 2009 Jonathan Varela Byrkjenes Norna.Salhus
Tresteg G15 12,33 1999 Bjørn Åge Herdlevær Frisk
Tresteg G16 13,00 2001 Michael Hopsdal Norna Salhus
Tresteg G17 13,62 1999 Ragnar Bergheim Norna Salhus
Tresteg G18/19 13,82 1999 Henning Johansen Stord
Diskos 0,6kg G10 21,02 2005 Asbjørn Lunde jr. Stord
Diskos 0,6kg G11 34,18 2007 Lars Kristian Opheim Norna-Salhus
Diskos 0,75kg G12 27,50 2006 Jørgen Austnes Fri
Diskos  1.0kg G15 43,20 2015 Gjert Høie Sjursen Gneist IL
Diskos 1,5kg G16 42,82 1995 Gaute Myklebust Sand
Diskos 1,75kg G17 48,60 1995 Gøran Sørli Egersund
Diskos 1,75kg G18/19 39,90 1995 Knut Arne Sæbø aks-77
Kule 2 kg G10 9,06 2009 Eskild Haugland Båsen Haugesund
Kule 2 kg G11 10,49 1995 Bjørn Åge Herdlevær Frisk
Kule 2 kg G12 11,82 1995 Endre Fagerlid Gneist
Kule 3kg G13 15,10 2007 Jørgen Olsen Austnes Fri
Kule 3kg G14 14,65 1995 Kjetil Særsland Midthun Os
Kule 4kg G14 15,00 2008 Jørgen Olsen Austnes Fri
Kule 4kg G15 13,39 1995 Thomas Rastad Fri
Kule 4kg G16 13,97 1996 Roar Ingebrigtsen AKS-77
Kule 5,5kg G17 14,47 1998 Paal Kvassheim Egersund
Kule 5,5kg G18/19 13,23 1996 Stig Ingebrigtsen AKS-77
Slegge 3kg G13 36,54 2013 Karsten Andrè Karlsen Fana
Slegge 4kg G14 41,30 2015 Håkon Litlandd Laksevåg T&IL
Slegge 4kg G15 64,15 2011 Jon Nerdal Norna-Salhus
Slegge 4 kg G16 59,60 2000 Stein Harald Sundal Florø T&IF
Slegge 5kg G16 58,94 2010 Jørgen Olsen Austnes Fri
Slegge 5kg G17 69,74 2011 Jørgen Olsen Austnes Fri
Slegge 6 kg G17 59,18 2005 Steinar Kleppe Florø T&IF
Slegge 6kg G18/19 68,27 2012 Jørgen Olsen Austnes Fri
Spyd 400gr G10 24,98 2016 Vegard Rinde Gneist
Spyd 400gr G11 41,35 2011 Fabian Filip Rimestad Bergens Turn
Spyd 400gr G12 43,81 2012 Fabian Filip Rimestad Bergens Turn
Spyd 400gr G13 49,57 2013 Fabian Filip Rimestad Bergens Turn
Spyd 600gr G14 44,98 2009 Svenn Martin Skagestad Loddefjord IL
Spyd 600gr G15 51,98 2011 Jørund Løken Stord
Spyd 700gr G16 56,77 2016 Fabian Filip Rimestad Fana
Spyd 700gr G17 55,90 2013 Jørund Løken Stord
Spyd 800gr G18/19 53,98 2009 Martin Roe Fri

Stevnerekorder Bergenslekene – Stafett

4 x 100m J10-12 56,88 2008 Gneist
4x 100m J13-14 52,77 2007 Sandnes
4x 100m J15-19 51,9 2009 Laksevåg
4x 100m G10-12 56,08 2006 Bergens Turn
4x 100m G13-14 48,93 2014 Gneist
4x 100m G15-19 45,11 2009 Osterøy
4x60m 11-14 mix 33,28 2001 Gneist
5x200m 15-19 mix 2,09,84 2001 Norna Salhus
6x200m 15-19mix(3+3) 2,36,84 1999 Haugesund
1000m G15-19 2,22,76 2004 Viking
100m J15-19 2,28,09 2004 Bjarg

Stevnerekorder Bergenslekene – Kappgang

ØVELSE KLASSE RESULTAT ÅR UTØVER KLUBB
600m G10 3,39,60 2012 Einar Morvik Berger Viking
1000m G11 6,26,93 2013 Einar Morvik Berger Viking
1000m G12 6,31,44 2013 Audun Høyland Hausken Haugesund
1000m G13
100m0m G14 5,49,09 2011 John-Atle Rasmussen Haugesund
1000m G15 5,58,85 2012 John-Atle Rasmussen Haugesund
1000m G16 5,36,05 2011 Lars Erik Mossefin Viking
1000m G17 5,23,29 2011 Kjetil Steinstø Bergens Turn
1000m G18/19 4,02,67 2011 Joakim Sælen Viking
600m J10 4,15,80 2014 Ingvild Alne Haugesund
1000m J11 6,35,94 2013 Emilie Førre Fana
1000m J12 6,27,24 2012 Inge Amalie Iversen Norna-Salhus
1000m J13 5,14,57 2012 Ellen N. Sjøblom Moss IL
1000m J14 4,24,61 2016 Siri Gamst Glittenberg Laksevåg
1000m J15
1000m J16 5,25,76 2015 Nina Kovac Norna-Salhus IL
1000m J17 6,25,10 2014 Nina Sommerfelt-Pettersen Viking
1000m J 18/19